יומולדת זה יום כיפור

יומולדת בשבילי זה יום כיפור קטן, אני עוצר שנייה ובודק מי אני: איפה ואיך אני חי, מי האנשים שמקיפים אותי, איך אני מתפרנס, ומה האנרגיה הכללית שאופפת אותי.

למזלי אני די מבסוט. הייתה לי שנה מאוד טובה, קרו הרבה דברים טובים, את חלקם אני יכול לסכם במצגת תמונות של רגעי שיא נבחרים, אבל את המשמעותיים יותר, אלה שאי אפשר לצלם, אני פשוט לוקח איתי ביומיום.

ההצלחות המיקרוסקופיות שלי בלהתעלות מעבר לעצמי, לצלוח דרך המגבלות של המערכת הפעלה שלי.

אני פתאום מבין שאני אשכרה גבר בשנת 2019 שרץ כל החיים על מערכת הפעלה מהאייטיז! וזה לא וינטג׳ מגניב זה סתם ישן ומגושם ומצריך מלא תחזוקה ועדכון גרסא..

אני חושב שהדבר הכי משמעותי שקרה לי השנה זה שחוויתי יותר רגעים מאי פעם שבהם אני פורץ דרך הסיפור מסגרת שלי אל תוך מציאות שבה באמת הכל אפשרי, אין גבולות ואין רציונל.

ביומיום אנחנו כל כך כבולים בהתניות שלנו של מי אנחנו ומה אנחנו מסוגלים או לא מסוגלים לייצר במציאות סביבנו, איזה פרטנר/ית אנחנו ׳יכולים להשיג׳ לפי איזה מדד פיקטיבי בראש שלנו, גם התניות חברתיות וממשיות כמו יוקר המחייה שמכתיבות כביכול איזה בית אני יכול להשיג באיזה מחיר, וכמה כסף אני יכול לקבל על עבודה מסויימת. אני אומר ׳כביכול׳ כי יש מלא יוצאים מן הכלל מסביבנו אבל הרבה פעמים אנחנו אשכרה לא קולטים שהם שם, הם עוברים לנו מתחת לרדאר כי הרדאר שלנו מהאייטיז!!! הוא מעודכן לגרסא ישנה ולא רלוונטית של המציאות, ואז אנחנו אומרים ׳אין דברים כאלה׳, אבל יש דברים כאלה פשוט חייבים לעדכן גרסא כל הזמן אנשים..

מה שטריקי זה שגם אם אנחנו מבינים ומסכימים עם מה שאני כותב פה אנחנו עדיין שוכחים את זה בכל פעם שאנחנו בסיטואציה שאנחנו מבקשים בית/עבודה/זוגיות/כל דבר ומתקפלים מיד בחזרה לתפיסת עולם שפג תוקפה, שמזכירה לנו מה אפשרי לנו ומה מגיע לנו ובעיקר מה לא אפשרי עבורנו כי אנחנו לא ככה וככה…

אז קיצר השנה זכיתי לשהות יותר מחוץ לסיפור ההוא ואני מאחל לעצמי להמשיך עם זה כי ממש כיף בצד השני. הייתה לי יומולדת הכי טובה שיכולתי לבקש. יהיה קשה להתעלות על זה אבל אני אמשיך לנסות שנה הבאה. כי אמנם זה סתם תאריך סמלי שאין לו יותר משמעות ממה שאנחנו מעניקים לו, אבל אם ככה אז למה לא לתפוס על זה טרמפ ולהעניק לו משמעות?

מוזמנים לסבלט ממני את הבקשה שלי לשנה הקרובה (יש עוד 20 כאלה אבל בואו נתחיל עם אחת…):

אני מבקש להמשיך לחזק את התדר של גמישות מחשבתית, להיות משוחרר מתפיסת מציאות מגדירה ומגבילה. אני מגלה צדדים חדשים בעצמי, יפים יותר, צלולים יותר, מזוקקים יותר, אותנטיים יותר.

הלוואי שנעיז לבקש יותר, לחלום רחב יותר, ולהכין את הקרקע לכל מה שרוצה לבוא

אמן

קבלו עדכון למייל בכל פעם שמתפרסם מאמר חדש.

מאמרים נוספים

אהבתם? שתפו

שיתוף ב facebook
שיתוף ב email