תוצאות הניסוי

לא מזמן כתבתי פוסט {*תקופת הקורונה} שמזמין אנשים שצריכים לדבר לפנות אלי (מה הפוסט שאתה יושב על האסלה ומדבר על שיט שצף? כן זה..)
אז הנה כמה מסקנות אנושיות מעניינות מהניסוי הזה:

👈 כתבו לי עשרות אנשים בפרטי, הרבה מכרים, הרוב המוחלט דווקא לא..

👈 לרובם כתבתי הודעה עם מס׳ טלפון והזמנה לצלצל, רובם לא צלצלו. בחלק מההודעות היה אפשר לקרוא בין השורות שיש שם קצת בושה על זה שהם בכלל צריכים לדבר עם מישהו והתנצלויות סטייל ׳מה אני עכשיו נופלת עליך׳ למיניהן למרות שההצעה בכלל הגיעה ממני.

👈 לא מעט מאלה שפנו ולא צלצלו כתבו שהם ׳כבר לא צריכים׳ והסבירו שכשהם כתבו לי הם היו ברגע קשה אבל עכשיו עבר להם והכל בסדר. זה תמיד הפליא אותי הקטע הזה שאנשים צריכים להגיע למצבי חירום ודימום רגשי כדי שיהיה לגיטימי לבקש תמיכה.

👈 בסופו של דבר קיימתי איפהשהו בין 7-10 שיחות טלפון, בין חצי שעה לשעה כל שיחה. כל השיחות היו קלילות וחבריות אבל ישירות ועמוקות, התחילו עם איזושהי חרדה שלא עוזבת והסתיימו עם חוויית הקלה (״היה לי ממש קשה לצלצל, איך אני שמח שעשיתי את זה״) ופרספקטיבה חדשה על הסיטואציה (סקרן לשמוע איך אתם מול זה היום, כמה שבועות אחרי…)

👈 כשאני לא במוד נתינתי אני די קמצן בזמן ואין לי סבלנות להצטרך לענות למלא הודעות, לשמחתי בימים האלה משהו בתחושת שליחות הרגיע את זה אצלי והיה בי יותר אורך רוח.

👈 הפוסט ההוא קיבל איזה 350 לייקים ועשרות תגובות ׳איזה מלך׳, שזה בעצם כאילו ששילמו לי בדופמין על הזמן שנתתי..

👈 לא מעט אנשים הציעו לי אוזן קשבת/טיפול מרחוק בתגובה להצעה שלי ויום אחרי שפרסמתי את הפוסט המטפלת המיתולוגית שלי הציעה לי סשן ללא עלות סתם כי בא לה פתאום.

👈 ההצעה שלי נבעה מזה שהרגשתי שהסיטואציית אבטלה הזאת לא רק מנעה ממני פרנסה אלא את האפשרות להיות שם בשביל אנשים אז ניסיתי לחשוב מה הדרך הכי פשוטה וזמינה שאני יכול עכשיו לעשות משהו בשביל מישהו, והבנתי שאני יכול להרשות לעצמי להשקיע שעה-שעתיים ביום במישהו אחר, סתם בשביל המחווה

👈 השיר ׳give it away’ של הרד הוט צ׳ילי פפרז נכתב כשהסולן הבין שיש חוק טבע כזה שככל שאתה נותן יותר אתה מקבל יותר אז הוא כתב שיר שהפזמון שלו הוא מנטרה של ׳תן את הכל אחי – זה ישתלם לך׳

שתי שורות תחתונות (או מסרים עליונים אם תרצו):

👈👈 איכשהו כשנותנים תמיד מקבלים בחזרה יותר. ווין ווין ווין.
אז שנייה מפרסם את הפוסט הזה ומיד הולך לחשב מחדש מה הדרך שהכי מתאימה לי לתת עכשיו?

👈👈 באמאשלכם תפסיקו לשמור בבטן!!! יש מלא אנשים טובים מסביבכם שיישמחו להקשיב, לתמוך, לעזור. אף אחד לא ישפוט אותך לרעה על בקשת תמיכה (ואם כן אז שיז*יין!) לבקש עזרה לא הופך אותך למסכן, זה פשוט מסגיר את זה שאת.ה בן אנוש (מפותח, שדואג לעצמו) וזו זכות לתת לאדם אחר את האפשרות לעזור לך. כמו שלכם עושה טוב לעזור למישהו, ככה למישהו עושה טוב לעזור לכם. אז תמצאו את הדרך שלכם לבקש ולכו על זה.

קבלו עדכון למייל בכל פעם שמתפרסם מאמר חדש.

מאמרים נוספים

אהבתם? שתפו